22. INTERGRACYJNE MIEJSCE SPOTKAŃ DLA MIESZKAŃCÓW KONINA – PLAC ZABAW MOTYLARNIA NA V OSIEDLU

Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Anna Adamiak
Skrócony opis – Pomysł projektu zrodził się z naturalnej potrzeby mieszkańców Konina. Konieczność uatrakcyjnienia tej części miasta jest oczywista, ponieważ nie ma jakiegokolwiek ogólnodostępnego wielopokoleniowego miejsca rekreacji przeznaczonego dla całych rodzin.
Projekt obejmuje modernizację i rozbudowę istniejącego placu zabaw i stworzenia miejsca spotkań dla całych rodzin w Koninie. Wybrane urządzenia przeznaczone są dla każdego wieku użytkowników: od najmłodszych dzieci po seniorów. Miejsce spotkań zaprojektowane będzie z myślą o różnorodności, zapewniając dostępność i bezpieczeństwo dla dzieci, młodzieży i osób starszych, w tym również osób z niepełnosprawnościami oraz będzie sprzyjać integracji społecznej. Każdy element placu zabaw, od huśtawek po zjeżdżalnie, będzie dostosowany tak, aby zachęcać do aktywności fizycznej, interakcji społecznych oraz wspierania wzajemnego zrozumienia i szacunku między dziećmi.
Pełen opis – Projekt zakłada stworzenie integracyjnego miejsca spotkań dla mieszkańców Konina przy ul. Sosnowej 1-3 w Koninie poprzez budowę nowoczesnego wielopokoleniowego miejsca rekreacji przeznaczonego dla całych rodzin, które umożliwi wszystkim – niezależnie od ich indywidualnych potrzeb
i możliwości – wspólną zabawę i rozwój. Wybrana lokalizacja posiada bardzo dobrą infrastrukturę: parkingi, alejki spacerowe, bardzo dogodny dojazd komunikacją miejską. Pomysł projektu zrodził się z naturalnej potrzeby mieszkańców Konina. Konieczność uatrakcyjnienia tej części miasta jest oczywista ponieważ nie ma jakiegokolwiek ogólnodostępnego wielopokoleniowego miejsca rekreacji przeznaczonego dla całych rodzin. Projekt obejmuje modernizację i rozbudowę istniejącego placu zabaw
i stworzenia miejsca spotkań dla całych rodzin Konina. Wybrane urządzenia przeznaczone są dla każdego wieku użytkowników: od najmłodszych dzieci po seniorów. Miejsce spotkań zaprojektowane będzie z myślą o różnorodności, zapewniając dostępność i bezpieczeństwo dla dzieci, młodzieży i osób starszych, w tym również osób z niepełnosprawnościami oraz będzie sprzyjać integracji społecznej. Każdy element placu zabaw, od huśtawek po zjeżdżalnie , będzie dostosowany tak, aby zachęcać do aktywności fizycznej, interakcji społecznych oraz wspierania wzajemnego zrozumienia i szacunku między dziećmi.
Szacowany koszt – 1 000 000,00 zł.
Wydział opiniujący – Wydział Inwestycji, Skarbnik Miasta.