Imię i nazwisko Wnioskodawcy – Szymon Rąpel.
Skrócony opis – Kilka lat temu udało się, mamy już projekt budowlany i zrealizowaną pierwszą część. Potrzebujemy tylko jeszcze jednej szansy. Głosujmy na ożywienie hałd. Jest to projekt gotowy i można zobaczyć jak działa
1 Etap. Co najważniejsze jest JUŻ PROJEKT BUDOWLANY. Jest konkretny budżet i nie ma problemu czy uda się potem go wybudować. Ten projekt na tle innych nie jest wymysłem i czymś nie realnym. Raz się udało i to powstało! Dzięki kolejnej wygranej SKOŃCZYMY GO !- będą wybudowane kolejne pętle i trasy zjazdowe, także te bardziej łagodne dla początkujących czy trasy dla biegaczy i pasjonatów Nordic Walking. Pozwólmy ożywić hałdy. Głosuj na projekt, który jest do zrealizowania, gdyż ma pozwolenie na budowę, powstała 1 część i co najważniejsze, SPRAWDZA SIĘ. Ludzie tam jeżdżą, młodzi biegają, a starsi spacerują. Czego chcieć więcej, tylko 2 części. Głosuj na OŻYWIMY HAŁDY NA ZATORZU.
Pełen opis – OŻYWIMY HAŁDY NA ZATORZU Projekt polega na kontynuacji budowy tras dla rowerów „singletrack" i dla biegaczy oraz do uprawiania Nordic Walking. W ramach zadania powstanie kilka kolejnych pętli. Trasy to utwardzone ścieżki, które pozwalają zjeżdżać rowerem po istniejącym terenie oraz biegać po przygotowanym terenie. Jest to popularna forma sportu zwłaszcza w regionach górskich. Dzięki I etapowi inwestycji, która wygrała, hałdy do tej pory zaniedbane już ożyły. Teraz walczymy o to by zamknąć to w docelowy kształt. Dzięki niemu część tras, które teraz wydają się, że czegoś im brakuje, uzyskają docelowy kształt, a obszar zagospodarowania hałdy będzie obejmował prawie całą jej powierzchnie. Dokończmy ten projekt i miejmy coś czego inni mogą nam zazdrościć lub starają się robić sztucznie. My mamy już hałdę, nie musimy jej budować by zrobić takie trasy, wystarczy ją zagospodarować. Co najważniejsze, I ETAP już jest i cieszy się powodzeniem. Przyjeżdżają ludzie z całej polski je zobaczyć. Więc wiemy o co walczymy i co dostaniemy. Coś fajnego, nowoczesnego i innego na tle sąsiednich miast. Ożywmy nasze hałdy. Z punktu technicznego powstanie kilka kilometrów ścieżek/tras o szerokości niezbędnej dla poruszającego się roweru, ale również kilka odcinków szerszych dla dojazdu pojazdów techniczno/serwisowych oraz służb ratunkowych. Materiałem do wykonania ścieżek jest naturalny kamień, tłuczeń, kruszywo, ziemia oraz elementy drewniane. Przy wykonywaniu prac wszelkie wycinki ograniczone są do niezbędnego minimum, gdyż w założeniu bliskość natury ma być właśnie atutem nie tylko przy spacerach, ale także jako atrakcja przy jeździe. Trasy jakie powstaną mają zróżnicowany poziom zaawansowania. Od zielonych (dla początkujących) poprzez niebieskie , aż do czarnych (dla zaawansowanych kolarzy). Ponadto powstaną miejsca zbiórek, start/meta oraz miejsc do odpoczynku i integracji. Co istotne będą także nowe miejsca widokowe i będzie można zobaczyć hałdy od nieznanej do tej pory strony, gdyż obecnie nie ma tam jak dojść.
Nie zmarnujmy szansy.
Szacowany koszt – 1 000 000,00 zł.
Wydział opiniujący – Wydział Inwestycji, Skarbnik Miasta.